O NAS

Powstanie jednostki OSP GLINIK datuje się na 1911 rok. W miarę upływu czasu nieustannie  podnoszono naszą gotowość bojową. Zarządy OSP GLINIK oraz Druhowie dążyli do zdobywania sprzętu niezbędnego do działań ratowniczych. W latach osiemdziesiątych na wyposażenie jednostki trafił samochód ŻUK.  W 2007 roku pozyskaliśmy średni samochód gaśniczy STEYR 791, który zastąpił starego i wyeksploatowanego ŻUKA. Wymiana samochodu stała się dla straży ogromnym wzmocnieniem i  bez wątpienia przyczyniła się to do poprawy warunków pracy naszych strażaków. Posiadamy podstawowy sprzęt gaśniczy,  dzięki któremu możemy podjąć działania ratownicze.

Zostań Druhem

Jeśli jeszcze do tej pory nie zapisałeś się do naszej jednostki to oznacza tylko jedno – KONIECZNIE SIĘ Z NAMI SKONTAKTUJ I ZAPISZ!

Bycie druhem OSP to wspaniała przygoda i możliwość pomagania innym ludziom.

Jeżeli mieścisz się w przedziale 16 – 65 lat , nieważne czy jesteś mężczyzną czy kobietą, dla każdego drzwi naszej remizy stoją otworem!!